مزیت ها و ویژگی های کلاس های آنلاین

اهمیت آموزش مجازی

مقاله 1399/09/14 1340

 بدون تردید امروزه یکی از مسائلی که همه در مورد آن صحبت می کنند اهمیت و ضرورت آموزش مجازی می باشد. با گسترش و دسترسی سریع افراد به دنیای دیجیتال تمامی کارهای ما طعم و بوی اینترنتی و غیر حضوری به خود گرفته است. استفاده از خدمات غیرحضوری ویژگی ها و فواید بسیاری از جمله افزایش سرعت و بهبود سطح کیفیت زندگی دارد. آموزش مجازی و کلاس های آنلاین یکی از روش های محبوب و نوپا می باشد که سعی داریم با ضرورت آن بیشتر آشنا شویم.

 

دلایل اهمیت آموزش مجازی

ویژگی این شیوه از آموزش را می توان از نقطه نظرهای مختلف مورد بررسی قرار داد. در برخورد اول باید به این نکته اشاره کنیم که در به ناچار در حال عبور از یک عصر گذار به دنیای فناوری و اینترنت می باشیم و شما ناگزیر هستید که خود را با آن هماهنگ و همراه نمایید. که در ذیل برخی از این موارد را برای شما ذکر نموده ایم.

 

دسترسی به منابع اطلاعاتی جامع

دسترسی به سایت ها و بانک های اطلاعاتی تخصصی و عمومی در زمینه موضوع مورد مطاله ی خود یکی از مهمترین ویژگی های آموزش مجازی می باشد. شما می توانید به راحتی به انبوهی از اطلاعات قدیمی و تصاویر و ویدئوهای آموزشی دسترسی پیدا نمایید در صورتی که در آموزش حضوری این کار بسیار زمان بر و پرهزینه می باشد و شما مجبور هستید به کتاب خانه ها، نشریات و مراکز آموزشی مختلف سر بزنید.

 

صرفه جویی در زمان و هزینه

 در صورت ثبت نام در یک مرکز حضوری شما مجبور هستید روزهایی را در هفته صرف رفت و آمد از محل سکونت تا آموزشگاه نمایید، علاوه بر آن ترافیک و آلودگی هوا بر روی سلامت اعصاب و جسم شما تاثیرات منفی خود را به مرور زمان خواهد گذاشت در صورتی که در کلاس های آنلاین سی رنگ شما بدون اتلاف وقت بازدهی خود را چندین برابر افزایش خواهید داد. علاوه بر زمان، شما هزینه ی به مراتب کمتری را نسبت به دوره های حضوری پرداخت خواهید کرد و نیازی به خرید لوازم جانبی از جمله لوازم التحریر و ... نخواهید داشت.

 

دریافت فایل های آموزشی به صورت آفلاین

چنانچه شما در یک دوره حضوری ثبت نام کرده باشید در صورت غیبت محتوای آموزشی آن جلسه را از دست خواهید داد اما در کلاس های آنلاین کنکور هنر سی رنگ شما همیشه به بازپخش و محتوای کلاس ها دسترسی خواهید داشت و می توانید چندین باره آن ها را ببینید و چنانچه سوال و ابهامی برای شما به وجود بیاید در کلاس های آنلاین کاملا تعاملی از اساتید و مشاوران و پشتیبانان مربوطه بپرسید. ویژگی دسترسی به فایل آفلاین کلاس ها باعث می شود تا افرادی که شاغل هستند یا به هر دلیلی نمی توانند در کلاس های آنلاین شرکت نمایند از حق طبیعی آموزش برخوردار شوند.

 

برقراری عدالت آموزشی

یکی از مشکلات در تمامی جوامع، عدم توزیع عادلانه و یکسان امکانات آموزشی در شهرها و مناطق مختلف می باشد. بدون تردید کیفیت آموزشی در دسترسی به اساتید و امکانات در یک آموزشگاه کوچک  در یک شهرستان دورافتاده از مؤسسه ای بزرگ در تهران بسیار پایین تر است. اما کلاس های آنلاین سی رنگ شرایطی را برای همه هنرجویان فراهم آورده که اگر شما در یکی از روستاهای مرزی و یا مراکز شهرستان های بزرگ باشید از امکانات آموزشی به صورت یکسان و عادلانه بهره‌مند شوید.

 

انعطاف پذیری بسیار بالا

در یک کلاس حضوری استفاه از جنبه های بصری و دیجیتال در آموزش بسیار محدود می باشد در صورتی که در کلاس های آنلاین کنکور هنر سی رنگ مدرس می تواند همزمان با تدریس از اسلایدهای آموزشی، فیلم ها و تصاویر استفاده نماید که این امر کیفیت و بازدهی کلاس را به شدت بالا می برد.

 

عدم محدودیت مکانی

بارها پیش آمده است که خانواده ها به خاطر ثبت نام کلاس فرزندشان مجبور به مهاجرت به شهرهای بزرگ یا در مواقعی مسافرت اجباری در اواسط سال تحصیلی هزینه ها و شرابط سختی را به هنرجویان تحمیل می نماید که غالباً دانش آموزان از دوره ی آموزشی منصرف می شوند. اما در کلاس های ما، شما بدون هیچ محدودتی حتی در خارج از کشور می توانید در کلاس های خود شرکت نمایید.

 

عدم محدودیت شرایط جسمانی

در آموزش مجازی برای افرادی که دچار معلولیت های جسمانی و حرکتی می باشند محدودتی برای رفت و آمد از منزل به محل تشکیل کلاس وجود نخواهد داشت.

 

تشکیل گروه های علمی و تبادل اطلاعات

در آموزش مجازی سی رنگ فضای کلاس ها از حالت رقابتی خارج شده و جنبه ی خودآموزی و تحقیقاتی به خود می گیرد. در گروه های علمی شما به راحتی می توانید با اساتید در ارتباط باشید و با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازید.

 

عدم محدودیت ظرفیت کلاس ها

کاملا واضح است که کلاس های حضوری از محدودیت ظرفیت برخوردار می باشند اما این مشکل در کلاس های کنکور هنر آنلاین سی رنگ برطرف گردیده و استاد می تواند همزمان با تعداد بی شماری از هنرجویان در سراسر کشور در ارتباط باشد.

 

موارد ذکر شده تنها بخشی از مزیت ها و ویژگی های کلاس های آنلاین می باشد و ذکر این نکته حایز اهمیت است که رسالت آموزشگاه سی رنگ همواره ایجاد بستر مناسب و تعاملی برای ارتباط استاد و هنرجو و دسترسی به منابع کمک آموزشی به صورت یکسان برای همه در سراسر کشور بوده است و با افتخار با بیش از 20 سال تجربه در زمینه آموزش و تولید محتواهای آموزشی چندرسانه ای، اولین آموزشگاهی هستیم که خدمات آموزش آنلاین را به صورت یکپارچه و کاملا علمی و هوشمند برای دانش آموزان عزیز این مرز و بوم ارائه می نماییم.

 

 

سامانه کنکور هنر آنلاین سی رنگ